Nejvyšší možná cena pro prodávajícího

Co je to Aukce

Aukce – způsob prodeje nemovitosti nejlepší nabídce. Prodejce získává efektivní, rychlý a bezpečný prodej nemovitosti s jedinečnou možností získání co nejvyšší možné prodejní ceny.

Aukce se používá v případech, kdy o koupi nemovitosti projeví zájem více zájemců současně. Všichni dostanou možnost přijít na prohlídku v předem stanovené termíny, kde zároveň dostanou informace o tom, jak prodej probíhá a jaké jsou její podmínky. Současně tímto způsobem dosáhnete vyšších cen, než se dosahuje v přímém prodeji na volném trhu.

Transparentní podmínky

Přesně stanovené termíny prohlídek jsou důležité jak pro zájemci, tak prodávající. Na nemovitost se přijde podívat i několik desítek lidí, možná i formou Open House. Tímto způsobem je vše jednodušší a zároveň transparentní.

Podaní nabídky probíhá i elektronickou cestou, do určité hodiny, která je pohodlná pro všechny zúčastněné.

To samozřejmě nejsou jediné výhody tohoto způsobu prodeje nemovitosti. Ta totiž nemusí být vydražena jen za nejvyšší kupní cenu, ale roli mohou hrát i další podmínky, jako je termín zaplacení kupní ceny, platba hotově či hypotečním úvěrem, doba vystěhování a podobně.

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NOVINEK

Díky novinkám získáte přehled o tom, co se ve světě realit aktuálně děje.

Chci dostávat newsletter


Compare listings

Compare